מסלול משאבי אנוש


10:00 - סקירה משפטית בנושאים שישפיעו ישירות על משימותיו של מנהל מש"א

מרצה: עו"ד אלינור אהרנסון, משפטנית מומחית לדיני עבודה

בעידן שבו המודעות לזכויות עובדים הולכת וגוברת, בתי הדין לעבודה פיתחו ושכללו את ההגנה על זכויות העובדים, ולאחרונה אף ניכרת החמרה עם מעסיקים שהפרו את זכויות העובדים, הן בפסיקת פיצויים גבוהים יותר והן בענישה הפלילית. ההרצאה תציג את המגמות הבולטות בתחום דיני העבודה והפסיקה ותסקור את השלכותיהן על תהליכי ניהול עובדים ומשימותיו של מנהל משאבי האנוש. בכלל זה, תהליכי הערכת עובדים, סיום העסקה, התקשרות עם פרילנסרים, קבלנים עצמאיים והתארגנות עובדים ראשונית במקום העבודה.

10:30 - סיור חוויתי בתערוכת ספקים למשאבי אנוש ורווחת עובדים

הביקור בתערוכה יתאפשר למשך כל יום הוועידה

הוועידה תכלול כחלק מהאג'נדה סיור בתערוכת ספקים ענקית למשאבי אנוש ולרווחה ארגונית, שתציג מרקם ססגוני של הצעות שי לחג, מוצרים לרווחת עובדים, תיירות ותוכן. הביקור בתערוכה יאפשר מפגשים עסקיים בין משתתפי הוועידה לבין הספקים והיצרנים המציגים בתערוכה.

11:00 - איך פורצים את מחסום המוטיבציה של העובדים?

מרצה: ניב פרן - דוקטורנט, נווט קרב בחיל האוויר, מומחה במנהיגות ופיתוח מנהלים ומצוינות ארגונית, שותף בצוות ההיגוי של בית הספר לפיקוד ומנהיגות של חיל האוויר ומלווה מקצועי של תכנית הדגל-תלפיות

הרצאה מטלטלת, מצחיקה וחדשנית עם תשובות מפתיעות על איך פורצים את מחסום המוטיבציה? איך מניעים אנשים לפעולה? איך מביאים את עצמנו ואת הארגון לשנות את מה שברור שצריך לשנות... ממדעי המוח לפרקטיקות מעשיות. ניב פרן, נווט קרב בחיל האוויר ומומחה במנהיגות ובהובלת תהליכי שינוי, ישרטט סולם ערכים ותובנות שיסייעו למנהלי משאבי אנוש בהובלה ובשינוי ארגוני.

12:00 - המודלים והפתרונות שישאירו את הצעירים והעובדים הטובים בארגון

מרצה: עירית קליפר אבני, סמנכ"לית משאבי אנוש בתעשיה האווירית, בעבר עסקה במגוון תפקידי HR, בחברת טבע

צעירים רבים נוהגים להחליף עבודה כל 18 חודשים, בעיקר בגלל שמילניאלז מגדירים למידה כדבר החשוב להם ביותר בעבודה. המודלים החדשים והתיאוריות של המילניאלז לגבי תעסוקה בעידן הנוכחי מעוררי מחשבה, ומחייבים התייחסות רצינית של מחלקת משאבי האנוש בכל הארגונים. עירית קליפר אבני, סמנכ"לית מש"א בתעשיה האווירית, תחשוף בהרצאה את הפיתרון שמיושם בתעשיה האווירית, המאפשר לעובדים צעירים גם אחרי שלוש שנים בתפקיד להישאר בתוך הארגון, ובכך לצמצם נשירה או מעבר שלהם למתחרים.

13:00 - DIGITAL WORKFORCE - השפעת המהפכה הדיגיטלית על תמהיל ההון האנושי

מרצה: מאיה בר-לב, מנהלת תחום הייעוץ הארגוני ניהולי לפירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte

האם ה-HR ערוך לקלוט ולנהל את ההון האנושי העתידי בארגון? הרצאת מומחה. מאיה בר-לב, מנהלת תחום הייעוץ הארגוני ניהולי בדלויט תציג את המהפכה הדיגיטלית ואת מחוייבותם של אנשי ה-HR, להיערך מחדש בתכנון וניהול ההון האנושי. מה המשמעויות והאתגרים בניהול הון אנושי מגוון, עם צרכים ייחודיים? וכיצד נערך הארגון למודל העסקה גמיש במיוחד עבור הטאלנט הנדרש יישום היעדים האסטרטגים?

13:30 - חדשנות בקבלת החלטות אצל מנהיגים ומנהלים בכירים

מרצה: עובד יחזקאל- מזכיר הממשלה לשעבר ויו"ר ת.א.ר.א יעוץ אסטרטגי

אנחנו חיים בעידן של מהפכה מתמדת, כן, אין זו קלישאה. כמעט כל פרדיגמה שהכרנו עד היום, משתנה. תהליכי קבלת החלטות משתנים גם הם. מתהליכים היררכיים לתהליכים שטוחים. בהרצאה נדבר על קבלת החלטות בעידן החדש, שינוי חשיבה ויצירת מציאות, ניהול אפקטיבי של משא ומתן, עשרת הדיברות להצלחת מו"מ.

14:00 - ארוחת צהרים במסעדת - Daily Events

15:00 - מופע בידור: יאיר ניצני "מרים גבה"

מרצה: יאיר ניצני, חבר להקת ״תיסלם״, עורך ומגיש תוכנית סאטירה ברדיו ובטלוויזיה

בדרכו המשעשעת ובהומור המיוחד לו מציב ניצני מראה בפני הישראליות הכל כך מוכרת, ומציע לנו להסתכל עליה בחיוך של השלמה. הוא מדבר על ״תיסלם״, על הברז שלו , תוכניות רדיו וטלויזיה ״שירו של שפשפ״, ״האשם תמיד״ ו״שיר המנגל״ ועל השיר ״פרצופה של המדינה ״ שכתב לפני שלושים שנה ועדיין נשאר רלוונטי.

16:00 - סיום, חלוקת מתנות ופיזור