מסלול קניינות ורכש


הרכש בעידן החדש מתבטא בתהליכים מהירים של מחשוב הסביבה העסקית בכלל ותהליכי הלוגיסטיקה בפרט. התפתחויות אלו לצד קידום תפקידי הרכש בהיררכיה הארגונית מחייבות את כל העוסקים בתחום להתעדכן וללמוד. הכנס השנה ידון בנושאים וההתפתחות של התחום ובכלל זה ניהול סיכונים בשרשרת האספקה, תהליכי רכש בעידן גלובליזציה, IOT ורשתות האספקה, השלכות משפטיות לשינויים שחלו השנה בחקיקת המכס

09:30 - תהליכי הרכש בעידן גלובליזציה, IOT ורשתות האספקה

מרצה: ד"ר עדי פוקס - יו"ר ומנהל אקדמי של ארגון הרכש והלוגיסטיקה, חבר סגל בחוג למערכות מידע במכללת עמק יזרעאל.

העידן הנוכחי מתבטא בתהליכים מהירים של מחשוב הסביבה העסקית בכלל ותהליכי הלוגיסטיקה בפרט. במצב עניינים זה, יש להדגיש את מקומו החדש של מנהל הרכש לצד מערכות ה- BI כגורם מקצועי המאפשר שימוש איכותי ושיפור המערכות. הכנס מארח את ד"ר עדי פוקס - יו"ר ומנהל אקדמי של ארגון הרכש והלוגיסטיקה, בה ידון בשינוי תפקידו של מנהל הרכש אל מול המערכות החדשות וכניסת הטכנולוגיה. ההרצאה תפרט את הדרישות החדשות ממנהלי הרכש שרוצים להמשיך ולהיות רלוונטיים בסביבה המשתנה.

10:00 - עיצומים כספיים וייבוא טובין. טיפים להערכות נכונה בעקבות החקיקה החדשה

מרצים: עו"ד דייב זיתון - שותף מחלקת מיסים ותגמול בכירים, משרד עורכי דין גולדפרב זליגמן ושות' ועו"ד גיל נדל- ראש תחום יבוא, יצוא וסחר בינלאומי במחלקת מיסים ותגמול בכירים, משרד עורכי דין גולדפרב זליגמן ושות'.

הרצאה משפטית חשובה שתחשוף שולחן ערוך והסברים רלוונטיים לציבור מנהלי הרכש על השינויים שחלו בשנה האחרונה בחקיקת המכס והשלכות שיש לשינויים אלו על עבודתם השוטפת.

10:30 - סיור חוויתי בתערוכת ספקים לרכש ארגוני, שי לחג ורווחת עובדים

הביקור בתערוכה יתאפשר למשך כל יום הוועידה

ועידת ICX לניהול ארגוני כוללת כחלק מהאג'נדה של תוכניות הכנס, גם סיור חוויתי בתערוכת ספקים גדולה וססגונית לרכש ארגוני ושי לחג. תערוכת הספקים תאפשר מפגשים עסקיים בין משתתפי הוועידה לבין הספקים והיצרנים המציגים.

11:00 - עקרונות משא ומתן מקצועיים בדינאמיקת רכש

מרצה: עו"ד ונסה סיימן – מרצה בכירה במכללה למנהל, מומחית למו"מ ויישוב סכסוכים, יועצת ומלווה תהליכי מו"מ עסקיים עם ספקים, לקוחות, גופים פיננסיים ומוסדות

ניהול משא ומתן מהווה חלק בלתי נפרד ממיומנויות הנדרשות ממנהל הרכש. עליו להתמודד ולהצליח בזירת המשא ומתן הפנימי - מול קולגות, עובדים ומנהלים בארגון, ובניהול משא ומתן המתנהל החוצה – מול ספקים ונותני שירותים. עו"ד ונסה סיימן – מומחית למשא ומתן, תציג בהרצאה את עקרונות משא ומתן מקצועי: מהסתכלות טקטית לתפיסה מערכתית ואת אתגר הפערים בתפיסת מציאות: כלים לניהול משא ומתן על היבטים מקצועיים לעומת מסחריים.

12:00 - רכש מעגלי – כלי לקידום הביצועים הסביבתיים של הארגון"

מרצה: אבי בלאו - ראש מכון אפקה להנדסה וכלכלה מעגלית, מהנדס תעשיה וניהול, בעל תואר שני בתכנית הבינלאומית למדעי הסביבה של אוניברסיטת לונד, שבדיה. מלווה זה 15 שנה ארגונים גדולים ומשרדי ממשלה בפיתוח הזדמנויות עסקיות וכלכליות בתחום איכות הסביבה וניהול האתגר הסביבתי.

פעילות הרכש נתפסת פעמים רבות כפעילות לוגיסטית או אדמיניסטרטיבית "בלבד", ואולם להחלטות רכש השפעה על הביצועים הסביבתיים של הארגון כולו ועל היעילות הסביבתית של המוצרים והשירותים שהארגון מספק ללקוחותיו. אבי בלאו - ראש מכון אפקה להנדסה וכלכלה מעגלית, יציג בהרצאה חדשנית, דוגמאות לתהליכי רכש שהביאו לתוצאות ירוקות ולחסכון כלכלי, ויציג מספר כלים שיכולים לרתום את מנהלי הרכש למאמץ הארגוני לשיפור הביצועים הסביבתיים.

13:00 - ניהול סיכונים בשרשרת האספקה

מרצה: שלומי אדר, מומחה בינלאומי בניהול שרשרת האספקה בעיתות חירום ומצבי קיצון, מרצה באוניברסיטת ת'א בפקולטה למנהלים בכירים ובמכללות לביטחון. פרשן בערוץ 10 בנושאי חירום.

הרצאה חשובה על ניהול סיכונים בשרשרת האספקה וכיצד על קניינים, מנהלי רכש, מנהלי לוגיסטיקה, מנהלי שרשרת אספקה ונושאי תפקיד במערך הרכש, להיערך על מנת לתפקד גם כאשר מתרחש אירוע חריג "בלתי צפוי".

14:45 - מופע סיום: ברסנס - טרובדור

ג'יל בן-דוד, שחקן ובמאי, שיחק בשנים האחרונות בשורה של תפקידים בתאטראות גשר, הבימה ובית לסין, בסרטי קולנוע וסדרות טלוויזה מובלים, במופע מרגש, שר משירי ברסנס המלווים בתרגומים של קובי מידן.

בין המתיקות של שארל אזנבור והטרגדיות של אידית פיאף, ברסאנס היה נחשב לפגע רע. לעשב השוטה שהורס לכולם את החגיגה הקורקטית. לזה שמסביר מדוע נערות ליווי עדיפות על גבירות מטופחות, מדוע גנבים טובים יותר משוטרים ולמה מוסד הנישואין הוא פשע נגד האנושות. השירים המרגשים והחיים הסוערים של ג'ורג' ברסאנס, במופע שכולו אהבה ומוסיקה בביצועו של ג'יל בן-דוד. אהבת הנשים של ברסנס, אהבת הקהל ליוצר הגדול, האהבה המיוחדת של הקהל העברי לברסנס ואף הגעגועים ליוסי בנאי הגדול...