מסלול משאבי אונש


תדמיתו של הארגון בעיני הציבור, המשקיעים וההון האנושי הופך להיות מרכיב קריטי ביכולת הארגון לממש את האסטרטגיה העסקית שלו ולשגשג לאורך זמן. וועידת ישראל למשאבי אנוש תציג השנה סקירות ומגמות שרובם ככולם חדשנות וקריאת השכמה להתעוררות וצמיחה של הארגונים החברתיים (The Social Enterprise).

09:45 - אינפוגראפיה: הניהול החברתי של ההון האנושי - סקירת מגמות חשובות

מרצה: מאיה בר-לב, מנהלת תחום הייעוץ הארגוני ניהולי לפירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte

דו"ח חדש שערכה חברת הייעוץ Deloitte המבוסס על סקר ענק שהקיף יותר מ- 11000 מנהיגים ומנהלים של משאבי אנוש ועסקים מסביב לעולם, מהווה קריאת השכמה ומצביע על התעוררות וצמיחה של הארגונים החברתיים (the Social Enterprise). תדמיתו של הארגון בעיני הציבור, המשקיעים וההון האנושי הופך להיות מרכיב קריטי ביכולת של הארגון לממש את האסטרטגיה העסקית שלו ולשגשג לאורך זמן. מאיה בר-לב, מנהלת תחום הייעוץ הארגוני ניהולי בדלויט תסקור את ממצאי הדוח ותסביר בהרצאה מרתקת למה זה קורה ואילו אתגרים זה מציב ומה הפתרונות העומדים בפני הדרג הניהולי?

10:30 - סיור חוויתי בתערוכת ספקים למשאבי אנוש ורווחת עובדים

הביקור בתערוכה יתאפשר למשך כל יום הוועידה

תערוכת הספקים היא חלק מהאג'נדה של הוועידה וביקור בה מעשיר וחושף את המבקרים למאות ספקים ומוצרים חדשים המסייעים למנהלי משאבי אנוש ורווחה בקידום המרחב הארגוני ופיתוח הרווחה לעובדים. תערוכת הספקים תציג השנה למנהלים שירותים והצעות לפעילות ארגונית, לצד אלפי מוצרים ומבצעים צרכניים אותם ניתן להציע לעובדים ולאפשר להם ליהנות מכוחה של רכישה קבוצתית. בתערוכה יוצגו אלפי הצעות לשי המסורתי לראש השנה 2018, לצד הצעות לשירותי תיירות, נופש, והעשרת תרבות הפנאי.

11:00 - ניהול משאבי אנוש תחת אילוצים

מרצה: ד"ר עדנה פשר, יו"ר קבוצת פשר יועצים לניהול, יועצת ומומחית לתהליכי התחדשות אסטרטגית של ארגונים

בעידן של חוסר ודאות ומציאות מורכבת וסוערת, הניהול בכלל וניהול משאבי אנוש בפרט מציבים אתגרים מורכבים יותר ויותר. הנחות העבודה והכלים של העבר כבר אינם תקפים, ויש צורך לפענח את המציאות המתהווה ולהיערך מחדש להתמודד איתה בעזרת תפיסות וכלים חדשים, שאנו נדרשים להמציא בעצמנו תוך כדי תנועה. ד"ר עדנה פשר, מומחית לתהליכי התחדשות אסטרטגית של ארגונים ובעלת ניסיון רב בניהול תחת אילוצים, תציג בהרצאה מקצועית, הנחות עבודה חדשות בכל הקשור לניהול אנשים בארגונים לצד סיפורי הצלחה, שאפשר ללמוד מהם, איך ניתן להצליח לנהל את משאבי האנוש גם תחת אילוצים ואתגרים.

12:00 - תקשורת פנים ארגונית בעידן הדיגיטלי

מרצה: איתי רפופורט, מנכ"ל ועורך ראשי של חברת החדשות הפרטית של ישראל, עיתונאי, זוכה פרס גדעון לב ארי למצוינות עיתונאית בטלוויזיה, ראש מערכת ברשות השידור וכתב "אולפן שישי" בחדשות 2, לשעבר.

העיתונאי איתי רפופורט, יציג בהרצאה קולחת וייחודית את העידן החדש בתקשורת פנים ארגונית הנעשית במתכונת של מהדורת חדשות המופקת, מופצת ומשודרת לכלל העובדים בארגון ישירות למייל ולנייד. ההרצאה תציג ותדגים איך התקשורת הפנים ארגונית בסביבה הדיגיטלית, הופכת באחת ל"מדורת השבט" של עובדי הארגון, תוך שהיא סוקרת את המתרחש בארגון, היכרות עם מקבלי ההחלטות על מהלכים חשובים, התמודדות עם מצבים משתנים, גיבוש וחיזוק נאמנות העובדים, כלי ייחודי לקידום מסרים והנעה לפעולה. מרצה: איתי רפופורט, מנכ"ל ועורך ראשי של חברת החדשות הפרטית של ישראל, עיתונאי, זוכה פרס גדעון לב ארי למצוינות עיתונאית בטלוויזיה, ראש מערכת ברשות השידור וכתב "אולפן שישי" בחדשות 2, לשעבר.

13:00 - תפקיד ההובלה של משאבי אנוש בארגון האג'ילי המודרני

מרצה: דני (דנקו) קובץ׳ מדריך אג׳יל בינלאומי, מלווה ומטמיע בעשור האחרון את השיטה ברחבי העולם.

למרות שאג׳יל נתפס כהטמעה טכנולוגית, אג׳ייל הינה הטמעה HR-ית לכל דבר. מדובר בשינוי התפיסה הארגונית והתרבות בחברות במסווה של הטמעה טכנולוגית. ההפנמה אג'לית, החלה בשלושת השנים האחרונות אולם במרבית הארגונים, מזוהה המגמה עם מחלקת משאבי האנוש שלא רק משתתפת בהטמעה, אלא אף מובילה אותה. דני קובץ, ממיסדיי אג׳ימה, מומחה בגיבוש צוותים, מוטיבציה והנעת עובדים יסביר מדוע ואיך יכול מנהל משאבי האנוש להוביל את ההטמעה האג׳ילית ומה זה יתרום לו ולארגון.

13:30 - איך להתאים את שיטות הניהול ופעילות משאבי האנוש לדור הצעיר

מרצה: פני קימלמן - משנה למנכ"ל וסמנכ"ל משאבי אנוש, רגולציה ופיתוח עסקי אסם השקעות

חברות רבות מתמודדות עם אתגר של שימוש בשיטות ארגוניות ישנות מול עובדים ומנהלים בני דור-Y וה-Z. מדובר בכוח אדם איכותי ואינטליגנטי, אך שונה ממה שהארגון היה רגיל אליו בעבר. עובדים ומנהלים אלו נחשבים מסורים אך בד בבד, אינם 'אומרי הן' והם לא מקבלים סמכות כמובן מאליו. הם שואלים שאלות, מודעים ליכולותיהם, מחפשים אתגרים וזזים במהירות ממקום למקום. פני קימלמן יציג בהרצאתו, את שיטת הקואוצ'ינג שתרמה לשיפור של עשרות אחוזים בחיזוק תחושת שייכות העובדים ושיפור הביצועים של עובדים אלו בקבוצת אסם.

14:45 - ברסנס - טרובדור

ג'יל בן-דוד, שחקן ובמאי, שיחק בשנים האחרונות בשורה של תפקידים בתאטראות גשר, הבימה ובית לסין, בסרטי קולנוע וסדרות טלוויזה מובלים, במופע מרגש, שר משירי ברסנס המלווים בתרגומים של קובי מידן.

בין המתיקות של שארל אזנבור והטרגדיות של אידית פיאף, ברסאנס היה נחשב לפגע רע. לעשב השוטה שהורס לכולם את החגיגה הקורקטית. לזה שמסביר מדוע נערות ליווי עדיפות על גבירות מטופחות, מדוע גנבים טובים יותר משוטרים ולמה מוסד הנישואין הוא פשע נגד האנושות. השירים המרגשים והחיים הסוערים של ג'ורג' ברסאנס, במופע שכולו אהבה ומוסיקה בביצועו של ג'יל בן-דוד. אהבת הנשים של ברסנס, אהבת הקהל ליוצר הגדול, האהבה המיוחדת של הקהל העברי לברסנס ואף הגעגועים ליוסי בנאי הגדול...