מסלול יחסי עבודה


וועידת יחסי העבודה עוסקת בנושאים אקטואליים שהשפיעו על סדר היום בתחום יחסי העבודה וכוללת דיונים, סקירות והדרכה לביסוס הידע המקצועי בתחום זה, תוך שימת דגש על מתן כלים מעשיים וחדשניים לקבלת החלטות, מנהיגות ופיתוח עובדים.

09:30 - ייעוץ משפטי: הקווים המנחים לניהול משא ומתן בין עובדים למעסיק

מרצה: עו"ד כפיר זאב, משרד עורכי דין כפיר זאב, מומחה ליחסי עבודה ולדיני עבודה.

הרצאה חשובה שתעסוק במסגרת המשפטית הכרוכה בניהול משא ומתן קיבוצי. עו"ד כפיר זאב, יציג את הקווים המנחים לניהול משא ומתן בין עובדים למעסיק, תוך מתן כלים פרקטיים והנחיות של כללי עשה ואל תעשה ביחסי עבודה, בהקשר של ניהול מאבק ארגוני.

10:30 - העולם הדיגיטאלי: ההשפעה על שוק העבודה וכלכלה בעידן הדיגיטלי

מרצה: ד"ר שלומית יניסקי רביד, עמיתת מחקר באוניברסיטת ייל, מרצה בכירה, ראש המרכז למחקר משפטי השוואתי, הפקולטה למשפטים, הקריה האקדמית אונו

העידן הדיגיטלי החדש, מציב אתגרים מיוחדים בפני מעסיקים, ארגוני עובדים ומקומות העבודה. עובדים רבים יוחלפו על ידי רובוטים, תוכנות בינה מלאכותית יפעילו תהליכים של מיון עובדים, קידומם ופיטוריהם והעבודה תבוצע דרך פלטפורמות אינטרנט שונות. פסק הדין בעניין נהגי אובר, והדיון שם בשאלת יחסי עובד מעסיק, מהווה את הסנונית הראשונה בשינויים הצפויים בדיני עבודה ובמקומות עבודה. ההרצאה, תציג את עיקרי מחקריה של דר׳ יניסקי רביד, תדון בשאלות כגון האם דיני העבודה המסורתיים הפכו למיושנים ולא רלבנטיים? ומהי הפרשנות החדשה שיש לתת למושגים ישנים בעקבות השינויים המהירים שאת התרחשותם אנו כבר חווים במקומות עבודה רבים.

11:30 - תקשורת עם העובדים בעידן הדיגיטלי

מרצה: איתי רפופורט, מנכ"ל ועורך ראשי של חברת החדשות הפרטית של ישראל, עיתונאי, זוכה פרס גדעון לב ארי למצוינות עיתונאית בטלוויזיה, ראש מערכת ברשות השידור וכתב "אולפן שישי" בחדשות 2, לשעבר.

העיתונאי איתי רפופורט, יציג בהרצאה קולחת וייחודית את העידן החדש בתקשורת פנים ארגונית הנעשית במתכונת של מהדורת חדשות המופקת, מופצת ומשודרת לכלל העובדים בארגון, ישירות למייל ולנייד. ההרצאה תציג ותדגים איך התקשורת הפנים ארגונית בסביבה הדיגיטלית, הופכת באחת ל"מדורת השבט" של עובדי הארגון, תוך שהיא סוקרת את המתרחש בארגון, היכרות עם מקבלי ההחלטות על מהלכים חשובים, התמודדות עם מצבים משתנים, גיבוש וחיזוק נאמנות העובדים, כלי ייחודי לקידום מסרים והנעה לפעולה.

12:30 - האם התחרות והמאבקים בין הארגוני העובדים בישראל תורם או פוגע בעובדים

מנחה: שוקי שטאובר, סופר, עיתונאי ומומחה ליחסי עבודה

דיון ורב שיח בהשתתפות הקהל בשאלה האם מאבקי הכוח והתחרות בין ארגוני העובדים בישראל, תורמים או פוגע ים בעובדים ובעבודת וועדי העובדים. הדיון ייערך בהשתתפות פאנל מקצועי של אנשי מקצוע, מומחים ויושבי ראש וועדי עובדים ממגזרים שונים. חברי הפאנל המקצועי: ☆ ד"ר יצחק ספורטא, מרצה בכיר אוניברסיטת ת"א ☆ עו"ד טל קרת - מומחית לדיני עבודה, יו"ר ועדת הבחירות בהסתדרות, שותפה בתדמור ושות' פרופ' יובל לוי ושות' ☆ טלי חרותי-סובר- עורכת ניהול יזמות וקריירה TheMarker ☆ ששי שדה,יו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות לאומית חברי פאנל הוועדים: ☆ מירי רובינו, יו"ר ועד עובדי בנק לאומי ☆ אלירן קוזליק, יו"ר ועד עובדי טבע כפר סבא ☆ גד רביד, יו"ר ועד עובדי SAP ☆ מודי גת, יו"ר ועד עובדי מגדל ☆ גבי מטרסו, יו"ר ארגון עובדי לאומית

14:45 - מופע סיום: ברסנס - טרובדור

ג'יל בן-דוד, שחקן ובמאי, שיחק בשנים האחרונות בשורה של תפקידים בתאטראות גשר, הבימה ובית לסין, בסרטי קולנוע וסדרות טלוויזה מובלים, במופע מרגש, שר משירי ברסנס המלווים בתרגומים של קובי מידן.

בין המתיקות של שארל אזנבור והטרגדיות של אידית פיאף, ברסאנס היה נחשב לפגע רע. לעשב השוטה שהורס לכולם את החגיגה הקורקטית. לזה שמסביר מדוע נערות ליווי עדיפות על גבירות מטופחות, מדוע גנבים טובים יותר משוטרים ולמה מוסד הנישואין הוא פשע נגד האנושות. השירים המרגשים והחיים הסוערים של ג'ורג' ברסאנס, במופע שכולו אהבה ומוסיקה בביצועו של ג'יל בן-דוד. אהבת הנשים של ברסנס, אהבת הקהל ליוצר הגדול, האהבה המיוחדת של הקהל העברי לברסנס ואף הגעגועים ליוסי בנאי הגדול...